Imunitní soustava – zázračný česnek


Imunitní soustava – zázračný česnek

Již v dřívejším článku [button link=”https://odstavnovac24.cz/2016/03/24/posilovace-imunitniho-systemu/” size=”small” type=”primary”]Posilovače imunitního systému[/button] jsme se bavili o ovoci, zelenině a bylinkách, které nám pomáhají posílit náš imunitní systém. Nyní se zaměříme na jednoho speciálního pomocníka …

ZÁZRAČNÝ ČESNEK

Česnek se vyznačuje silnými antioxidačními účinky, díky kterým chrání membrány buněk před volnými radikály. Některé výzkumy ukazují, že dokonce podávání česneku v malých dávkách stimuluje imunitní systém, zvyšuje aktivitu  “ochranných – zabíjejících buněk”, které chrání tělo proti patogenům.
Česnek má také silné antibiotické vlastnosti – zabíjí parazity a červy. V nedávné studii vědci testovali vliv čerstvého a granulovaného česneku. Zjistili, že brzdí růst mnoha bakterií včetně Stafylokoku, E. coli, Proteus vulgaris, Salmonelové enteridity, zápalu plic a dalších.
Česnek se ukazuje stejně účinný jako často předepisované antibiotika, například penicilin, tetracyklin či erytromycin. Jeden středně velký stroužek česneku je anti-bakteriálně ekvivalentní asi 100 tisícům jednotek penicilinu (orální dávka penicilinu je obvykle 600-900 tisíc). V souvislosti s výše uvedenou informací 6-9 stroužků česneku, funguje stejně jako injekce penicilinu.

 

 

Kategorie