Detoxikace a očista těla šťávou


Detoxikace a očista těla šťávou

Detoxikace těla a proč je důležitá?

Když se zvířata cítí nemocné, přestanou na několik dní jíst a hodně spí. V určitém stavu potřebuje organizmus odpočinek a regeneraci. Proto detoxikace nebo půst patří odedávna k jednomu z nejúčinnějších způsobů ozdravení.

Detoxikace harmonizuje organizmus, navozuje pocit zdraví, zvyšuje energii a projasňuje mysl, takže se cítíme i spokojenější či šťastnějí. Detoxikace také stimuluje samoléčebné procesy v organizmu a tak díky ní pročistíme tělo i krev.

Všude kolem nás je velké množství toxinů, škodliviny, které dýcháme nebo přijímáme v potravinách či nápojích. Dostanou se poté do našeho krevního oběhu, přetěžují játra a ledviny.

Účelem detoxikace je  odstranit odumřelé buňky a tkáně, které se postupem času v organizmu hromadí. Buňky se nám obnovují během celého života, nové buňky nahrazují ty staré a odumírající. Následkem sedavého způsobu života a konzumace potravin s mnoha živočišnými bílkovinami, sacharidy, tuky, barvivy, konzervanty se toxické látky v těle usazují. Odpadní látky jsou v těle zadržovány a poté je proces nahrazování starých rozpadajících se buněk novými buňkami zpomalen.

Akutní a chronické potíže pochází z hromadění toxinů hlavně v tkáních. Buňky tak nedostávají živiny potřebné pro jejich výživu a “dusí se”. Proto také dnešní civilizační choroby mají příčinu v současném životním stylu moderní doby, tedy stres, špatná strava, nedostatek spánku, shon..

“Změna stravy, životosprávy, pohyb, pravidelný spánek a pravidelná vnitřní očista s pitím čerstvých šťáv mohou výrazně ozdravit tělo i mysl.” Podle MUDr. D. Freje.

Bohužel způsob stravování – jíst vícekrát denně, jen zatěžuje organizmus, který většinu času vydává energii na trávení a ne na regeneraci buněk. Lidé, kteří žijí spoustu let, jedí 2x, maximálně 3x denně. Omezíme-li totiž celkově množství jídla a občas pijeme jenom šťávy, poté zpomalíme proces stárnutí a orgánům pomůžeme vyloučit toxiny z těla ven. Pokud tělo nebude provádět složitý proces oddělování živin od vlákniny při trávení pevné stravy, pak ušetří energii na jiné, velmi důležité procesy v našem těle.

Pročištěním našeho organizmu se snáze vyloučí toxiny z našeho těla a umožní se rychlejší a snazší proudění životní energie, kyslíku, živin, vitamínů, minerálů a dalších látek ke všem buňkám v našem těle.

Nejste spokojeni se svým odšťavňovačem? Inspirujte se kvalitou!

Kategorie